Lektor Richard Gracla se od absolvování University of London (2011) zabývá inovacemi ve vzdělávání a podílí se na řadě projektů zaměřených na rozvoj měkkých dovedností.

Dlouhodobě se věnuje koučování soutěžního debatování, celosvětově populární aktivity, která pochází z prostředí anglosaských univerzit a výrazně zvyšuje kvalitu projevu. Winston Churchill nebo Oprah Winfrey byli debatéry.

V současnosti je hlavním koučem české reprezentace na mistrovství světa a organizátorem prestižního mezinárodního turnaje. Spolupracuje s organizacemi po celém světě.

Zkušenosti z koučování jsou v lekcích obsaženy v podobě prvků kooperativní a konfrontační argumentace a zpětné vazby.

Lze je tedy vyžít jako zkratku ke schopnostem absolventů anglosaských škol, kteří se navíc aktivně věnovali zdokonalování svých vyjadřovacích schopností.

Richard Gracla

    • Vzdělání: Univeristy of London (ekonomie)
    • Lektorování: Česká spořitelna, Rheinmetall, GZ Media, Atos IT, Profinit, Vendavo, Ministerstvo financí a Ministerstvo dopravy
    • Koučování: Český národní debatní tým, Asociace debatních klubů, ČVUT, Gymnázium Jana Keplera, English Speaking Union, University of London, mezinárodní debatní soutěže